Zažij vědu

S žáky naší školy jsme zavítali na místní univerzitu UTB v rámci vědeckého festivalu Zažij vědu.

Zúčastnili jsme se výzkumu a zjištění “Proč je mléko bílé?” Jak se mění chuť mléka s poměrem laktózy a jak se mění barva mléka v závislosti na čerstvé zelené potravě. Dále jsme vyzkoušeli sražení mléka v kombinaci s kyselým prostředím. Byl to zajímavý a poučný zážitek a také jsme si užili přítomnost mezi dospělými studenty.